2 Февруари, 2026

Тихо и студено, в Северна България 2°-5°, в Южна 5°-10°

Тихо и студено, в Северна България 2°-5°, в Южна 5°-10°

Днес над Дунавската равнина и източните райони ще има ниска облачност. По-значителни разкъсвания и намаления на облачността ще има над много райони от Южна България. Ще е почти тихо с максимални температури в Северна България - между 2° и 5°, в Южна - между 5° и 10°, в София 7°. Такава е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към Българската академия на науките (БАН), съобщи за Агенция "Фокус" Анна Дякова, дежурен синоптик.

Над Черноморието ще има разкъсана облачност, значителна над северната част. Там е възможно да превали слаб дъжд. Максималните температури ще са от 4° по северното крайбрежие, до 8° в южните райони. Температурата на морската вода е 8°-10°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
Над планините ще има разкъсана облачност. Вятърът ще е умерен от запад, югозапад. Ще се затопли и максималната температура на височина 1200 метра ще е около 5°, на 2000 метра около 1°.
В събота ще има значителна облачност. В Северна България ще превали слаб дъжд, в североизточните райони - слаб сняг. В неделя ще е облачно, валежи ще има на повече места, ще са предимно от дъжд, в Северна България - и от сняг. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и по Черноморието до умерен североизточен вятър. Минималните температури ще са между минус 2° и 3°, а максималните в Сверена България от 2° до 7°, в Южна - от 7° до 12°. В понеделник ще се усили вятърът от изток-североизток. Валежите ще продължат и ще са по-значителни по количество. В по-голямата част от страната ще вали дъжд, в Северна България и планините - сняг.

Сподели:

Коментари (0)

Синя България: 10% от ДДС, генерирано на територията на общината, да остава в нея

Синя България: 10% от ДДС, генерирано на територията на общината, да остава в нея

Това е един от механизмите за истинска борба с корупцията и зависимостите в политиката

Цветанка Андреева: Мотото „битка с олигархията“ е класическо за автократите

Цветанка Андреева: Мотото „битка с олигархията“ е класическо за автократите

Политологът определи политическото поведение на Румен Радев за тревожно - той е без партия и публичен екип, но с амбицията да управлява

След скока на злато и сребро: България внася монети за над 70 млн. евро от Естония

След скока на злато и сребро: България внася монети за над 70 млн. евро от Естония

Монетите са втората по-важност „стока“, която България импортира от прибалтийската държава след благородните метали