27 Април, 2026

Тодор Танев: От медиите научих за оставката

Тодор Танев: От медиите научих за оставката

 Не съм се срещал с Бойко Борисов, каза министър Тодор Танев по бТВ. Научавам в момента за оставката. От медиите научих, че трябва да освободя поста си. От Фандъкова и Дамянова научавах за това, какво мисли Борисов за работата ми. 

Това, което се говореше през последните дни, е само предложение. "От 23 години стои въпросът с термините в историята, особено за тези 500 години. От 5 години чакаме гилдията историци от СУ и БАН да ни дадат тяхното научно виждане. То се формира, но е далеч от единност. Ние сме дали само и единствено предложение, а не заповед, тя би дошла след месец и нещо, след като изтече законният срок за разглеждането й в масов формат. Да се прави подписка за нероден Иванчо, не е редно. Това не издава нищо друго, освен режисура и използване на чувствата на хората. Сигурно не е един режисьорът, но не мога да знам кой е", заяви министър Танев. 

Ние сме отличници с пет законопроекта. Осигурихме зелена светлина за новата оперативна програма. Искал съм разговори по три точки: Да проведе борбата с дрогата по училищата, да поеме връзката между бизнеса и образователната система, и откриването на четири експериментални колежа, каза още той в ефир. 

Сподели:

Коментари (0)

Цветан Цветанов: Овладяването на държавата започна с Орешарски

Цветан Цветанов: Овладяването на държавата започна с Орешарски

"Ваня Стефанова е основното звено по обявяване на фалита на КТБ. Оттам тръгна овладяването на държавата", казва той

Министри отдадоха почит към паметта на жертвите и репресираните на остров Персин

Министри отдадоха почит към паметта на жертвите и репресираните на остров Персин

Преди да предаде властта служебният кабинет призовава да се обединят усилията за обявяването на лагера „Белене“ за групова недвижима културна ценност

Калина Андролова: Хора, налице е пълно изтрещяване по Румен Радев

Калина Андролова: Хора, налице е пълно изтрещяване по Румен Радев

"Онзи ден алгоритъмът на Фейсбук ми предлага да последвам някаква жена, която е написала, че дала на група индийски астролози да правят ведически хороскоп на Румен Радев преди изборите без да знаят, че това е той. И те й казали, че бил голям политик, Цезар на цезарите и Сократ на идващото политическо време и пр.", пише тя