23 Декември, 2025

Тодор Танев с ирония за Кунева: Можеха да я предложат и за здравен министър

Тодор Танев с ирония за Кунева: Можеха да я предложат и за здравен министър

"Не знам напълно мотивите, с които премиерът Бойко Борисов поиска оставката ми. Досега само чувам за лошата комуникация между МОН и обществото, за което от части сигурно и аз имам вина". Това заяви пред Нова ТВ просветният министър Тодор Танев след вчерашната си среща с министър-председателя. Според него обаче той не носи голямата вина, тъй като програмите в учебниците са били готови от 3 години. 

"Не е имало системни проблеми в министерството, иначе нямаше да има 5 закона за вечните професори и за това да няма 50 университета. Не може само аз да съм виновен за всичко. Следващият министър ще има добре постлана основа. Обясних на Бойко Борисов, че се работи по 2-3 проекта, които сме започнали и не могат да се довършат без моя намеса. Те са свързани с професионалното образование и експериментални колежи", обясни Танев, според когото може би това е накарало премиера да го запази като негов съветник в екипа си.

По повод предложението на Реформаторския блок Меглена Кунева да заеме министерския му пост, той я иронизира, че като юрист била дялан камък и можело да бъде здравен шеф, например.

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч