11 Декември, 2025

Тома Биков: Ако бюджетът не мине, ще подадем оставка

Тома Биков: Ако бюджетът не мине, ще подадем оставка

Опитваме се докато ни хвърлят кал, да прокарваме закони, а това не е лесно

Не се притеснявам от вот на недоверие. Ние имаме 2 вота на доверие. Единият е гласуването на бюджета, който ако не се приеме, ще подадем  оставка, защото ако едно правителство не може да го прокара, няма смисъл да управлява. Ние сме доста самокритични, каза депутатът от ГЕРБ Тома Биков в предаването "Денят на живо" на Канал 3. 

"Опитваме се докато ни хвърлят кал, да прокарваме закони, а това не е лесно. Имахме демократични избори преди 6 месеца. Ако българският народ беше решил нещо друго, ние щяхме да се съобразим, но те са гласували така.  В рамките на предизборната кампания, отношенията между ГЕРБ и БСП се изостриха и ние още тогава заявихме, че не може да има коалиция", каза още той. 

"Правителство на малцинството е възможно във всяко едно правителство. Но то би създало лошо впечатление на обществото. Правителството „Орешарски” беше такова и то не приключи добре. Ние нямаме желание да правим такива експерименти. Ако някой иска през задния вход да влиза във властта, ние няма да сме тези, които ще отворим вратата. Ние искаме, този, който взима решения да си носи отговорността. ГЕРБ се опитва да има толерантно отношение към опозицията, но не винаги получава същото", заключи той.
Сподели:

Коментари (0)

Румяна Коларова: Видя се кой е доминирал в управляващото мнозинството, очаквайте избори

Румяна Коларова: Видя се кой е доминирал в управляващото мнозинството, очаквайте избори

Според политолога, оставката на правителството е категорична политическа заявка, която ясно посочва, че не предстоят преговори за ново коалиционно мнозинство

Ивайло Мирчев: Трябва да убедим хората, че ние можем да променим модела на управление

Ивайло Мирчев: Трябва да убедим хората, че ние можем да променим модела на управление

По думите на съпредседателя на “Да, България” лидерите на ГЕРБ и ДПС-НН се прегрупират, затова трябва да бъдат променени изборните правила

Зам.-генералният секретар на НАТО: Русия избра конфронтацията, а Тръмп остава твърдо зад Алианса

Зам.-генералният секретар на НАТО: Русия избра конфронтацията, а Тръмп остава твърдо зад Алианса

На форум в София Борис Руге заяви, че трансатлантическата сигурност е под заплаха от „хиперагресивна Русия“ и Китай, като подчерта пълния ангажимент на САЩ към НАТО въпреки изолационистки гласове във Вашингтон