6 Март, 2026

Тома Биков към Александър Симов: От БСП броят плочки на НДК, но не си признават за загубените милиарди

Тома Биков към Александър Симов: От БСП броят плочки на НДК, но не си признават за загубените милиарди

Тома Биков

Двамата депутати си спретнаха скандал

Журналистите Тома Биков и Александър Симов успокоиха водещата Поли Златарева в БНТ, че няма да и изядат хляба. „Има позиция на Антон Тодоров. Случаят с Виктор Николаев е приключен. ГЕРБ се разграничи от случая“, заяви Биков. Симов припомни, че през 2013 г. Михаил Миков заявил как да се отразяват журналистите, но нямало уволнени журналисти. Биков контрира червения депутат, че точно това означава смисълът на демокрацията – хората да се извиняват и да казват каквото мислият.

„Антон Тодоров съжалява за въпроса, който е задал, но не трябва да се нарушава свободата на словото“, каза още Биков. „Поведението му е арогантно. Бетина Жотева също държи камшик и се е самозабравила“, заяви Симов. 
„Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов показа, че не иска конфронтация с президента Румен Радев. Антон Тодоров беше в комисия за комисия за купуване на самолети. Ние не обвиняваме държавния глава за корупция. Нямаме възможност и не е това функцията на Народното събрание“, каза още Биков. 

Симов го нападна, че Антон Тодоров е непосредствен и казва това, което от ГЕРБ не можела да каже. „Никога не съм беквокал на президента. Винаги съм солист. Имаме нужда от нови самолети и училища". 

„БСП броеше всяка плочка на НДК за ремонта, а не видя, че партията са похарчили милиарди. Президентът допусна грешка и обяви война на правителството“, каза Биков. Червеният депутат отново коментира темата за Елена Йончева и Делян Добрев. Според него тя щяла да вкара случая в прокуратурата. Биков припомни, че Добрев искал сам да напусне. По думите му, няма проблем, тъй като от БСП няма доказателства.

Сподели:

Коментари (0)

Гюров отговаря на депутатски питания в първия блицконтрол на служебното правителство

Гюров отговаря на депутатски питания в първия блицконтрол на служебното правителство

По неговите думи в момента се търси решение за американските самолети на летище София, както и на безпроблемното връщане на сънародници, блокирани в Близкия изток

ЦИК започна приема на електронни заявления за гласуване в чужбина

ЦИК започна приема на електронни заявления за гласуване в чужбина

От утре всеки избирател ще може да направи проверка дали фигурира в списъците за регистрации на партиите

Майката на Николай Златков: Никой от близките не е извикан да разпознае детето си

Майката на Николай Златков: Никой от близките не е извикан да разпознае детето си

Дори не позволиха да видя тялото на сина си, защото съм щяла да го замърся, твърди почернената жена