9 Август, 2026

Тома Биков: В БСП се правят на Шерлок Холмс и искат панаири с НДК

Тома Биков: В БСП се правят на Шерлок Холмс и искат панаири с НДК
Тома Биков

Представят сградата като витрина на правителство

Депутатите от ГЕРБ и от БСП Тома Биков и Жельо Бойчев влязоха в остър спор за председателството на България на Европейския съюз и за сградата на НДК, чийто началник беше Мирослав Боршош. Бойчев отново попита защо е върнат Боршош на поста и го призова да каже кой му е оказвал натиск да подписва документи. "Той не е директор на НДК. Не съм му адвокат и не знам дали ще дойде в парламента, за да бъде изслушан. От БСП говорят, че все едно и сега Боршош е директор. Деница Златева идва и уволнява шефовете на НДК, но оставя Боршош на поста му. Тя одобрява бюджета му", контрира Биков. 

Той поясни, че е поискано да бъде изслушана Златева, но била в отпуска и не се е появила. Бойчев отговори, че тя ще се яви пред парламента и ще каже своята теза. Биков и Бойчев спориха и за темата "кой е назначил бившият шеф на НДК. Депутатът от ГЕРБ заяви, че няма лошо да се занимава едно правителство да разследва, дори и то да е служебно. "Организираме цялото председателство. В комисията срещу Боршош в парламента искат да правят панаир и да се правят на Шерлок Холмс. Представят НДК като витрина на правителството. Има прокуратура, има ДАНС, които казаха, че нямат забележки", коментира Биков. 

Сподели:
Цветлин Йовчев: Радарните ни системи за откриване на дронове са доста остарели

Цветлин Йовчев: Радарните ни системи за откриване на дронове са доста остарели

„Когато тръгнем да изграждаме такава защита на национално ниво, тя трябва да бъде изградена на пластове"

От днес цените в магазините са само в евро

От днес цените в магазините са само в евро

Двойното обозначаване в левове и евро беше временна мярка, която целеше да подпомогне потребителите да се адаптират към новата валута

Леко захладняване с превалявания и гръмотевици - но остава горещо, в сила е жълт код за югозападните райони

Леко захладняване с превалявания и гръмотевици - но остава горещо, в сила е жълт код за югозападните райони

Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за София – около 30°

Коментари (0)