Този човек, бидейки йезуит, е много повече от смирен човек. Впечатляващи са някои от неговите послания, като “няма нужда да стоим в църквата, там е много комфортно...Ние трябва да бъдем на всяка улица, на всеки ъгъл и да бъдем до всеки човек, посочи Томов.
Журналистът изрази своя възторг от германският канцлер Ангела Меркел. По думите му това е една интересна жена. И въпреки, че Германия е малка, за да бъде световен играч, тя е голяма за Европа. Според Томов особено важно е дали ще се намеси в живота на България и ако нейното влияние тук се засилва, то ще бъде благодарение на Меркел.
Германия е локомотивът на историята. Това тя доказа с постигнатите резултати - рекордьор по работа, минимален % безработица, висок БВП. А ние сме изправени пред хаос – ако в Близкия Изток нещата се срутят, България е загубена.
Тома Томов определи ситуацията във Волгоград като “кошмар”.
Волгоград е нещо страшно, това е един кошмар. Представете си, че в Русия има три държави, които са като матрьошки – Русия до Урал, от Урал до Владовосток и Кавказ. Ще дойде момента, когато Москва ще се оттегли от Кавказ. Но във всеки руски град живеят от 20 до 30% от националностите на Кавказ, а това са хора, които могат да дестабилизират Русия за нищо време. Путин е много амбициозен човек, но не виждам как ще може да се справи с проблемите, които зреят там, коментира международният анализатор.
Според Томов твърде комплицирана е и ситуацията в Украйна.
Русия си купи с 15 млрд. исконни руски територии в Украйна, а Европа едва ли има чак толкова големи интереси там. В тази страна ще трябва да се хвърлят над 150 млрд., за да заприлича на европейска държава, а в Европа няма кой да даде толкова много пари за тази страна, коментира Томов.
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"