Правителството прие решение за подготовката и провеждането на местните избори и на национален референдум. Вицепремиерът Томислав Дончев ще координира изпълнението на дейностите по организационно-техническата подготовка на изборите за общински съветници и кметове и на национален референдум.
Министърът на финансите трябва да внесе в Министерския съвет проект на план-сметка за разходите по организационно-техническата подготовка и произвеждането на изборите и националния референдум, съгласувана с ЦИК.
Още от България
ДПС: НСО да огласи данните за всички охранявани лица и разходите за тях от 2013 г. насам
"Решението цели осигуряването на прозрачна и изчерпателна информация, поради големия обществен и медиен интерес"
Любомир Николов: Започваме акции срещу гонките в цялата страна
Гл. секретар на МВР увери, че само в момента има 41 установени подготовки за провеждане на гонки и състезания от неразумни водачи на територията на цялата страна
ЕК ни даде зелена светлина за 1.1 млрд. евро по ПВУ, но постави реформа под въпрос
Оценката на Комисията показва, че страната е изпълнила 23 от 26-те етапа и цели, свързани с реформите и инвестициите по ПВУ