28 Юни, 2026

Тони Златков: Благодаря на премиера и МВР, Борисов бе сформирал щаб, който работеше по случая

Тони Златков: Благодаря на премиера и МВР, Борисов бе сформирал щаб, който работеше по случая
Тони Златков

Противно на мненията, че не си вършат рабоотата, това не е така

"Страхът и шокът, за съжаление, няма да изчезнат цял живот",  каза пред бТВ бизнесменът Тони Златков, чийто син Адриан, беше отвлечен в края на август и освободен след плащането на откуп.

"Преживяхме най-големия кошмар в нашия живот. Възстановяваме се постепенно след огромния шок, който понесохме. Адриан също постепенно се възстановява, почива си", каза още бащата и добави, че в момента избягват да разговарят с него за обстоятелствата около отвличането. 

Тони Златков подчерта, че в такава ситуация никой не може да изолира полицията.

"В първите мигове започнах да го търся по телефона, но той беше в колата му. 10 минути, след като открих колата съобщих за това на тел. 112. 20 минути по-късно от МВР се свързаха с мен и започнаха да действат два щаба. На следващия ден получих първия сигнал, че синът ми е отвлечен чрез смс. Получавах смс-и само на моя телефон. Изключително съм впечатлен от бързите и експертни действия на полицията. Експертите ни консултираха и ни запознаха с други такива случаи. Похитителите водеха комуникация без заплахи и възпитано. Бяха се държали добре с Адриан. Той е бил в лоша атмосфера, но не точни както при "Наглите", стана ясно от думите му.

Тони Златков разказа, че е събирал парите няколко дни, а след това ги е хвърлил в чанта през мост, както му наредили похитителите. Късно вечерта след отвличането пък бил поканен от Бойко Борисов в дома му, за да го запознае със случая.

"Благодаря на полицията за цялото съдействие и съчувствие в този момент. Противно на мненията, че не си вършат рабоотата, това не е така. Искам да благодаря на Бойко Борисов, който късно вечерта в деня на отвличането ме покани в своя дом, за да се запознае с целия случай. Човекът чисто бащински ме успокои. Той бе сформирал щаб, който работеше по случая", каза Златков.

"Въпреки всичко случило се аз продължавам да смятам, че България е една добра държава за развитие. Не обмислям напускане на страната. Страхът и шокът няма да изчезнат. Вече имам охрана", завърши бащата на Адриан

Сподели:
Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен

Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен

В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте

Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?

Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?

Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него

Огнян Минчев:  Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни

Огнян Минчев:  Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни

„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът

Коментари (0)