Времето ще бъде предимно слънчево. По-значителни временни увеличения на облачността ще има над Южна България, но само на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа умерен, в южните и източни райони и силен изток-североизточен вятър. Максималните температури ще са между 31° и 36°, в София около 31°. Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца и през деня ще се задържи почти без промяна. Това съобщи дежурният синоптик Христо Христов в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към Българска академия на науките (БАН), цитиран от „Фокус”
По Черноморието ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността над южните райони. Ще е ветровито, с умерен и силен вятър от изток-североизток. Максимални температури 29-31°, температурата на морската вода е 25-28°. Вълнението на морето ще е около 3 бала.
Над планините ще бъде предимно слънчево. По-значителни увеличения на облачността ще има над Рило-Родопския масив, но само на изолирани места ще превали и прегърми. Ще духа умерен, по високите и открити части и силен вятър от изток-североизток. Максимална температура на височина 1200 метра около 26°, на 2000 метра около 18°.
Още от България
Горещото време продължава, с локални гръмотевични бури в следобедните часове
Ще има отлични условия за туризъм и почивка край морето, ще бъде подходящо за различни водни спортове
Незаконен достъп до административни компютърни мрежи засякоха от Министерството на иновациите
В момента се извършва мащабно техническо разследване за установяване на пълния обхват и характер на тази дейност
Еврейски организации призоваха правителството да вземе сериозни мерки след антисемитската провокация в Банско
"Нормализирането на езика на омразата и на антисемитизма води до прояви, които са вредни не само за еврейската общност, те са вредни за всяко едно общество"