20 Декември, 2025

Toто хакерите от Варна на свобода срещу 2000 лв. гаранция

Toто хакерите от Варна на свобода срещу 2000 лв. гаранция

Двамата тото хакери Продан Маринов и Николай Маринов опитаха да хакнат системата и да приберат 5 млн. лв. джакпот

Съдът пусна под парична гаранция от по 2000 лв. братовчедите от Варна, които опитаха да измамят Българския спортен тотализатор. Продан Маринов и Николай Маринов опитаха да хакнат системата и да приберат 5 млн. лв. джакпот. Състав на Софийския градски съд олекоти мерките за неотклонение на Николай и Продан Маринови от Варна. Решението подлежи на обжалване или протест пред Софийския апелативен съд.

Експертизата, която се очакваше от съда за здравословното състояние на единия обвиняем, Николай, най-сетне бе готова, като според лекаря момчето наистина има хроничен артрит, но той не е обострен и няма причина заради него да се излезе от ареста. Пред магистратите Николай Проданов дръпна дълга и прочувствена реч, че е съдействал на полицията още от деня, когато са дошли у тях и са започнали претърсвания, че е посочил къде е компютърната конфигурация, която полицията е иззела, че както са писали някои медии е участвал в създаване на електронен бележник на училището му, а това е обществено-полезна дейност.

Николай посочи още, че е студент 1 курс и ще изпусне учебната година. Що се отнася до здравословното му състояние – нужно ли е да чакаме и то да се обостри, за да излезе от ареста?, риторично и донякъде наперено запита той.

Братовчед му Продан беше по-кратък. „Не съм убил и изнасилил никого, не съм откраднал нищо“, обясни той и призна, че той е човекът, занесъл „печелившия“ фиш в спортния тотализатор.

Младежите са се опитали да реализират „не чак дотам перфектен замисъл“, отчете в мотивите си да олекоти мярката им за неотклонение съдията по делото. Според него, въпреки че може да се направи обосновано предположение, че те са извършителите на престъплението, и достатъчно доказателства да сочат за това, не може да се пренебрегва здравословното състояние на единия от обвиняемите.

„Възрастта им, а не познанията им са ги подтикнали да извършат тази манипулация“, подчерта магистратът във връзка с обстоятелството дали ако бъдат пуснати от ареста могат да извършат ново престъпление.

„Опитали да реализират не чак дотам перфектен замисъл, но не са успели да преодолеят всички нива на защита и са били разкрити бързо“, описа ситуацията съдията.

Сподели:

Коментари (0)

Движение „Трети Март“ прави партия: Приемаме Радев за свой неформален лидер

Движение „Трети Март“ прави партия: Приемаме Радев за свой неформален лидер

Бъдещата партия се определя като гражданска общност с мисия да защитава независимостта на България, националната идентичност и традициите

"ДПС - Ново начало": Освобождаването на директора на 138-о училище е заради политически чадър

"ДПС - Ново начало": Освобождаването на директора на 138-о училище е заради политически чадър

"Съдебният състав, постановил освобождаването, обаче не демонстрира очакваната чувствителност към реакцията на родителите и учителите, които остро осъждат всеки, който е злоупотребил с деца."

Засилено присъствие на МВР по пазарите, търговските центрове и магистралите

Засилено присъствие на МВР по пазарите, търговските центрове и магистралите

В столицата, освен традиционното присъствие в града, са осигурени и още наряди, които да подпомагат силите на реда в района на Централната гара, коледните базари и големите търговски центрове и летището