11 Август, 2026

Тръгват преговорите за кабинет

Тръгват преговорите за кабинет

Преговорите за управлението на страната стартират днес в парламента. Три дами от ГЕРБ - Цецка Цачева, Румяна Бъчварова и Менда Стоянова ще посрещнат трима другари от БСП - Янаки Стоилов, Захари Георгиев и Атанас Мерджанов. Втори са ДПС, следват Реформаторите, Патриотичният фронт, ББЦ, “Атака” и АБВ.

Бойко Борисов обяви, че иска коалиционно правителство, в което партньорите да участват и със свои министри. БСП остава опозиция, но участва в консултациите за приоритети на властта. От ДПС ще кажат официалната си позиция днес.

Радан Кънев призна, че поставянето на предварително условие Бойко Борисов да не е премиер, е било "грешен ход", защото акцентът е паднал върху лицата, а не върху политиките. От “България без цензура” настояват за бързо съставяне на правителство. От партията на Николай Бареков са за широко коалиционно управление с мандата на ГЕРБ.

От Патриотичния фронт поискаха правителство на националното спасение, съставено от неполитически лица. Според Атака няма нищо страшно в нови избори.

От АБВ условия не поставят, а искат обратното - да чуят такива. Според хората на Първанов от ГЕРБ не са искрени в желанието си за правителство на споделената отговорност, защото ако е така, разговорите щели да започнат по друг начин - между всички лидери на партии и гражданските организации.

В сряда президентът Росен Плевнелиев събира на консултации по двама представители на всичките 8 парламентарни партии. Очаква се на срещата да бъде обсъдена датата за свикване на първото заседание на 43-ия парламент. Тя със сигурност ще е след края на преговорите, инициирани от ГЕРБ, които приключват в неделя.

Сподели:
Овладяха пожара край Белица, избухнал след взрива в завод за боеприпаси

Овладяха пожара край Белица, избухнал след взрива в завод за боеприпаси

Осигурено е необходимото количество вода, което позволява на екипите да продължат действията си на терен

Според Демерджиев "няма външна намеса" при взрива в склада на "ЕМКО" в Белица

Според Демерджиев "няма външна намеса" при взрива в склада на "ЕМКО" в Белица

На мястото на инцидента е имало превозно средство, но все още не е потвърдено, че от него е тръгнал огънят

В Пловдив организират протест в памет на зверски убития Георги Кузев

В Пловдив организират протест в памет на зверски убития Георги Кузев

Гражданската проява е израз на подкрепа на семейството му и искане за справедлив процес   

Коментари (0)