Два от трамваите, които пристигнаха от Базел в София, се подготвят за въвеждане в експлоатация. Предвижда се около средата на април да бъдат пуснати в движение, каза заместник-кметът на столицата по транспорт Евгени Крусев.
Машините са произведени през 1990-91г., но са в изключително добро техническо състояние, уверяват от общината.
За да се движат по софийските улици, е необходимо те да бъдат адаптирани към релсовия път, тъй като разстоянието между релсите у нас е различно от това в Базел. Трябва да се поставят и апарати за билети и джипиес.
Мотрисите са оборудвани с нископодова секция, което позволява качването на майки с колички и хора с увреждания. Доставените трамваи ще започнат да се движат по линии 6, 8 12.
Първите четири от 28-те базелски трамвая, които са подарък за Столична община по програмата за българо-швейцарско партньорство, пристигнаха в началото на февруари. Очаква се останалите 24 да пристигнат до края на годината.
Същевременно се провежда обществена поръчка за доставка на 13 изцяло нови трамвая с финансиране по ОП "Региони в растеж".
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка