12 Юли, 2026

Транспортът в София с променен маршрут заради митинга на БСП

Транспортът в София с променен маршрут заради митинга на БСП

От 10:30 до 12:30 ч. днес се забранява влизането на пътни превозни средства, с изключение на автомобилите на Спешна помощ, по бул. "Цариградско шосе" между пл."Орлов мост" до бул. "Пейо Яворов"; по бул. "Цар Освободител" между пл."Орлов мост" и бул. "Васил Левски". Движението по бул. "Евлоги и Христо Георгиев" ще се преустановява единствено по преценка и разпореждане на СДВР.

От 12:30 часа до приключването на мероприятието се забранява влизането на пътни превозни средства по бул. "Цар Освободител" между ул. "Г.С.Раковски" и бул. "Княз Александърл Дондуков".

От 7:00 до 14:00 ч. се забранява престоят и паркирането на пътни превозни средства, с изключение на автобусите, превозващи участниците в проявата

на северната дъга на пл. "Св. Александър Невски", на пл. "Княз Александър І", на двете локални платна на бул. "Македония" между пл. "Македония и пл. "Руски паметник".

На пл. "Николай Гяуров" ще бъдат разположени 20 броя химически тоалетни в крайната дясна лента на пътното платно по посока на движението на бул. "Цариградско шосе".

До приключване на митинг-шествието се променят маршрутите на обществения транспорт – на тролейбусни линии № 1, 2, 4, 5, 8 и 11, и на автобусните линии със следните номера - № 9, 72, 75, 76, 84, 94, 204, 213, 280, 306, и 604.

Междувременно от МВР съобщиха, че е създадена необходимата организация за опазване на реда във връзка с митинга в подкрепа на правителството и футболния мач в центъра на София.

Направена е схема на работа на полицията, за да се опази общественият ред и сигурността на гражданите. Полицията ще направи каквото е необходимо. „Ще опазим реда в София. Бъдете убедени”, заяви директорът на СДВР Ивайло Спиридонов.

Вчера футболните запалянковци на "Левски" и ЦСКА се обявиха против правителствените митигни и призоваха политиците да не тласкат България към гражданска война.

 

Сподели:
Стоян Михалев: Не очаквам ДСБ да се разцепи

Стоян Михалев: Не очаквам ДСБ да се разцепи

По думите му, първият измерител за посоката, която ще поеме ДСБ, е какво ще се случи с коалицията „Демократична България"

Партия „Продължаваме промяната“ свиква общо събрание за анализ на изборите и стратегия за президентския вот

Партия „Продължаваме промяната“ свиква общо събрание за анализ на изборите и стратегия за президентския вот

Асен Василев ще представи официален отчет за дейността си от избирането му на поста през септември миналата година

Над страната се развива купеста облачност, очакват се краткотрайни валежи с гръмотевици

Над страната се развива купеста облачност, очакват се краткотрайни валежи с гръмотевици

Максималните температури ще бъдат между 29° и 34°

Коментари (0)