14 Май, 2026

Трайчо Трайков тръгна в битката за "Дондуков" 2 със стихове на Петьофи

Трайчо Трайков тръгна в битката за "Дондуков" 2 със стихове на Петьофи

Реформаторският блок откри днес предизборната си кампания в зала "България". Кандидатът за президент Трайчо Трайков се обърна към съмишлениците си със стих на Шандор Петьофи: "Но две неща ми трябват на земята – те са: любов и свобода. За любовта бих жертвал си живота, за свободата – бих дал и любовта". С този стих от Шандор Петьофи В речта си той се върна към времето, когато беше министър на икономиката и енергетиката в първото правителство на Бойко Борисов, и беше накаран да подаде оставката си.

Той каза, че е разбрал, че системата не може да се промени от безпартиен експерт. Трайков разказа, че когато е трябвало да посегне на картела на горивата го е направил, но след това го "блъснал ураган". "Направих опит да попреча на кражбата на Пловдивския панаир, на грабежа "Белене". Противопоставях се на многомилионната далавера "Южен поток", припомни Трайков и спря да изброява, за да не "излезе героичен". След оставката му се е видяло, че "мафията си има адвокати, съдии и прокурори. С номер 7 ще получим глас и той ще е силен. Толкова силен, колкото сила му дадете вие. България сме ние, не моловете, оградата, шосетата. Не очаквайте честна битка, аз не я очаквам", каза в края на изказването си Трайков и добави, че той има силата да бъде свободен.

На сцената изказвания направиха още кандидатът за вицепрезидент Съби Събев, лидерът на ДСБ Радан Кънев, председателят на БЗНС и земеделски министър Николай Ненчев, Румен Христов от СДС, както и Найден Зеленогорски и Меглена Кунева от ДБГ. Всички те подкрепиха Трайков и Събев и им пожелаха успех.

Сподели:

Коментари (0)

Катастрофа блокира движението по столичното "Цариградско шосе"

Катастрофа блокира движението по столичното "Цариградско шосе"

Инцидентът е станал след четвъртия километър в посока София. Предната броня на автомобила е паднала, а шофьорът е на пътното платно.

Радев обеща държавата да не се меси в пазара, същевременно да е гарант за регулация и контрол

Радев обеща държавата да не се меси в пазара, същевременно да е гарант за регулация и контрол

Премиерът е на мнение, че стабилността на цените и наличието на свежи продукти на масата зависи от това дали ще имаме силно българско производство

Приеха на първо четене всичките 3 законопроекта за промени в Закона за съдебната власт

Приеха на първо четене всичките 3 законопроекта за промени в Закона за съдебната власт

Общото между тези законопроекти е, че във всички тях се предвижда да се забрани на настоящия състав на ВСС да приема кадрови решения