26-годишен работник почина на строителен обект в община Неделино, съобщиха от Инспекцията по труда в Смолян.
Причините за смъртния случай се изясняват, но според предварителните хипотези младият мъж е колабирал в резултат на високите температури.
Инцидентът е станал на строеж на подпорна стена в с. Крайна.
На работника му прилошало внезапно и се строполил. Колеги се опитали да му дадат първа помощ, но безуспешно.
Екипът на Спешна медицинска помощ констатирал смъртта, информират от ЦСМП- Смолян. Мъжът е имал високо кръвно налягане и негови колеги предполагат, че е колабирал заради жегата.
Назначена е аутопсия. Починалият работник и фирмата, изпълняваща обекта, са от Рудозем. На обекта се извършва проверка от Инспекцията по труда.
В сряда от жегите починаха двама души в Кърджалийско и Хасковско.
Още от България
ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“
В пакета влизат законопроекти за промени в Закона за гражданската регистрация, Закона за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица и Изборния кодекс
В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро
Според проф. Михаил Константинов депутатските заплати надвишават значително обявеното средно основно възнаграждение
Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични
Никой не ни е дал конкретен разчет как са изчислени тези 3,8 милиарда евро дълг, трябва да се приеме план за реформи и бюджет с дефицит 3%, заяви депутатът от ДБ