30 Декември, 2025

Тревожно: Варна си търси учители

Тревожно: Варна си търси учители

Десетки са свободните позиции за учители, възпитатели и помощен персонал, обявени в основни и средни училища от Регионалния инспекторат по образование във Варна. Най-много педагози са необходими за Професионалната гимназия по текстил и моден дизайн. Там се търсят учители по английски, френски, козметика, както и лектор по история.

Колектива си попълва и СОУ "Н. Бозвели", където работа могат да започнат помощник възпитател и пазач-портиер. Учител по професионална подготовка - хранително вкусова промишленост си търсят от ПГХХВТ "Д. И. Менделеев". Двама учители по английски могат да започнат работа в ОУ "Ст. Караджа". Нови попълнения се търсят и в ПУ "Братя Миладинови". Свободните позиции са за шестима специализирани педагози и един психолог. Работни места има обявени и за други варненски училища. Предимно се търсят преподаватели по музика, английски и френски език, история, хореография, информатика, български език и литература, физика и биология.

Вакантни позиции са обявени и за учебни заведения в областта. Колектива си попълват школа в Провадия, Суворово, Дългопол, Девня, Бяла, както и няколко варненски села. Незаети бройки за педагогически персонал има и в детските градини.

Сподели:

Коментари (0)

Светослав Малинов: Предстоящата година е времето на младите гласоподаватели

Светослав Малинов: Предстоящата година е времето на младите гласоподаватели

Политологът смята, че Борисов и Пеевски не биха се разделили и не биха действали един срещу друг, но българските граждани са "ги принудили" да го направят.

МС в оставка приема план за действие при незаконна намеса в гражданското въздухоплаване

МС в оставка приема план за действие при незаконна намеса в гражданското въздухоплаване

Очаква се още да бъде взето Решение за създаване на засилено партньорство със Съединените американски щати по отношение на достъпа до данните за съдимост с оглед гарантиране на националната сигурност.

Деница Сачева към ДБ: Българските турци не са „електорат за специални жестове“

Деница Сачева към ДБ: Българските турци не са „електорат за специални жестове“

"Не сте чули правилно гласа на хората. Не се търсят хляб и зрелища. Търсят се тези, които могат да правят хляб и бъдеще."