Трима души са задържани за пушене на марихуана пред Народното събрание, предаде "Фокус". Много хора се включиха в акцията в центъра на София.
Събитието е протест срещу криминализирането на употребата на марихуана и се организира в социалните мрежи.
Малко след началото на събитието трима бяха задържани.
Основните искания са декриминализацията на притежанието на малки количества трева за лични цели, както и възможността за отглеждане на до две растения за лични нужди.
Още от България
359 са вече загиналите от опустошителните наводнения в Непал
Наводненията са близо до границата с Китай. Китайските власти съобщиха за още трима загинали на територията на Тибет.
Парламентът прие една трета от директорите в публичните компании да са жени
С промяната в закона българското законодателство се привежда в съответствие с европейското по отношение подобряването на баланса между половете сред директорите на дружества, регистрирани на фондовата борса
ПП внася законопроект за по-евтина и бърза таксиметрова услуга
Законопроектът предвижда такситата да се движат по бус лентите, но само когато превозват пътници. "Крайно време е София да стане европейски град", каза Василев.