29 Декември, 2025

Трус на границата с Македония

Трус на границата с Македония

Слабо земетресение е регистрирано на границата ни с Македония в близост до България, съобщиха за „Фокус” от Националния институт по геофизика, геодезия и география към БАН. Земният трус е регистриран в 07:40 часа.

То е с магнитуд 2,1 по скалата на Рихтер и е с дълбочина 15 км. Земетресението не е усетено на повърхността.

Сподели:

Коментари (0)

„Гардиън“:   В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

„Гардиън“: В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

"Напрежението се пренася и в парламента, където представители на крайнодясната и проруска партия „Възраждане“ се противопоставят остро на присъединяването към еврозоната", пише изданието

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг