13 Юни, 2026

Ц. Караянчева: ДПС слага номера на ГЕРБ върху плакати на Орешарски

Ц. Караянчева: ДПС слага номера на ГЕРБ върху плакати на Орешарски

"ДПС манипулира избирателите с подвеждаща агитация. Върху предизборните плакати на ДПС е поставен номера на кандидат-президентската двойка Пламен Орешарски - Данаил Папазов, въпреки, че партията не е регистрирала свой кандидат", съобщи в личния си профил във ФБ депутатът от ГЕРБ Цвета Караянчева. 

"По този начин избирателят бива заблуждаван, а правото му да бъде информиран коректно и да избира по собствена воля – накърнено.  Подобна агитация е неправомерна и очаквам да бъде санкционирана. От ДПС са си позволили и друго грубо нарушение, отпечатвайки върху плакатите си трикольора и флага на ЕС, след като Изборният кодекс изрично забранява символи като знаме или ГЕРБ да присъстват върху предизборна реклама. 

Сезирала съм РИК и очаквам бърза и адекватна реакция", заяви тя.

Сподели:
Километрични задръствания по магистралите „Хемус” и „Тракия”

Километрични задръствания по магистралите „Хемус” и „Тракия”

В момента на АМ „Тракия“ се извършват ремонти на участъци в областите Софийска, Пазарджик, Стара Загора и Ямбол, а на АМ „Хемус“ в Софийска област

Стотици се стекоха на "София Прайд 2026"

Стотици се стекоха на "София Прайд 2026"

Участници коментираха декларацията отпреди няколко дни на управляващите в подкрепа на традиционното семейство като "леко скандално"

Божидар Божанов: Надяваме се Пеевски да не е вътре в сделката за “Боташ”

Божидар Божанов: Надяваме се Пеевски да не е вътре в сделката за “Боташ”

Не е ясно дали при предоговарянето на договора с “Боташ” няма скрити сделки да предоставим на Турция някакви други стратегически обекти, ресурси, дейности, опасява се съпредседателят на "Да, България"

Коментари (0)