ГЕРБ проведоха среща с КТ "Подкрепа" за проектобюджета за 2016. На срещата присъстваха председателят на бюджетна комисия Менда Стоянова, както и финансовият министър Владислав Горанов.
Цветанов обяви, че се търсят най - добрите решения за приемането на предстоящия бюджет. Обсъждани са средствата в сферата на образованието, както е обсъждан бюджетът на здравеопазването, темата за данък "Вредни храни", както и парите за сектор "Сигурност".
"Търси се диалог и консенсус по всички въпроси", каза Цветанов.
Председателят на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов поясни, че разбиране за помощта за безработни, както и средствата за парични обезщетения за майчинство между 1 - та и 2 - та година и за увеличаване на заплатите на работещите в НОИ.
Председателят на ПГ на ГЕРБ коментира изказването на Лютви Местан относно проведените местни избори като обясни, че партия ГЕРБ се води единствено и само от националните и обществени интереси.
"Стабилността и запазването на мира са най - важни за нас. Ние винаги се водим от националните и обществени интереси. Дори с риск, както каза и премиерът, някой от негативите да бъдат само за ГЕРБ, ние се водим единствено от обществените интереси", заяви Цветан Цветанов.
Още от България
Иван Демерджиев: Пеевски ми връчи медал със сигнала до прокуратурата
"Твърденията за склоняване на свидетели и фабрикуване на сигнали не са просто върхът на политическото лицемерие, а са чиста форма на психологическа пародия",
Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви
Издадена заповед за освобождаване на директора на местната служба по геодезия и кадастър
Ресорната комисия гласува НС да решава за охраната от НСО, службата възрази - липсва нужната компетентност
Заместник-началникът на НСО полк. Бойко Василев посочи, че Народното събрание не разполага с експертен капацитет за самостоятелно формиране на преценка и степен на риск