10 Март, 2026

Цачева: ГЕРБ е силна, не се притеснявам от нови отцепници

Цачева: ГЕРБ е силна, не се притеснявам от нови отцепници

Тя бе категорична, че не може да бъда съдник на дясното пространство и се пази да дава оценки и коментари, освен в предизборна кампания. В дясно в момента се формира нов субект, а какви ще бъдат политиките – това ще бъде оценено от българските избиратели, посочи Цачева.

Бившият парламентарен шеф обясни, че е съвсем нормално Бойко Борисов да  подкрепи 6-те стъпки на реформаторите, защото те съвпадат  с позиция на ГЕРБ. 

Това, което предлага РБ като стъпки са не само сходни, но и идентични виждания, затова е нормално да ги подкрепим. Засега имаме силно дясно, в лицето на ГЕРБ, като член на ЕНП и най-голяма парламентарна група в НС. Но е добре да има и други десни субекти, коментира Цачева. 

Тя обаче подчерта, че ГЕРБ винаги са били на позиция на избори да се явяват самостоятелно, така че не може да се говори за никакви договорки и коалиция нито сега, нито в предизборна ситуация. 

А каква ще бъде визията на тяхната кампания за евроизборите, ще стане ясно в края на февруари, заключи Цецка Цачева.

 

Сподели:

Коментари (0)

Нови пенсионни подфондове: Как ще се инвестират парите ни, какви са рисковете и ползите

Нови пенсионни подфондове: Как ще се инвестират парите ни, какви са рисковете и ползите

По-младите хора ще могат да избират по-рискови стратегии, инвестициите в акции носят риск само в кратки периоди

Янкулов обеща защита на магистрати, говорещи открито за "зависимости в съдебната система"

Янкулов обеща защита на магистрати, говорещи открито за "зависимости в съдебната система"

Междувременно от офиса на Европейската прокуратура заявиха, че разследването срещу Теодора Георгиева продължава и че нарушенията са толкова тежки, че би могла да бъде отстранена заради тях

И заместник-кметът по културата напуска екипа на Терзиев

И заместник-кметът по културата напуска екипа на Терзиев

Благородна Здравкова е седмият заместник, който напуска - не се съобщава какви за причините