30 Март, 2026

Цачева разваля ваканцията на депутатите заради конституцията

Цачева разваля ваканцията на депутатите заради конституцията

Промените в конституцията ще бъдат внесени в парламента и гласувани още утре, а не в петък, каквато беше първоначалната информация. Това съобщи лидерът на ДПС Лютви Местан в кулоарите на парламента след края на председателския съвет. "Старият проект умря от естествена смърт", заяви Местан. Утре ще бъде внесена новата редакция на промените в основния закон с нужните за реализирането ѝ 180 гласа или т.нар. конституционно мнозинство.

Това означава, че те тепърва ще бъдат внесени за разглеждане във временната парламентарна комисия за промяна на конституцията. След законовия едномесечен срок трябва да влязат за гласуване и в пленарната зала на парламента. Това се пада в края на депутатската ваканция, затова председателят на Народното събрание Цецка Цачева ще трябва да свика извънредно заседание на Народното събрание. Най-вероятно това ще бъде между 23 и 27 август.

Така скандалните промени, които без малко не взривиха управляващата коалиция и принудиха премиера Бойко Борисов лично да провежда преговорите с всички парламентарно представени политически сили, отидоха безславно в историята. 

Сподели:

Коментари (0)

Мицоски се забрави: При нашия източен съсед политиците, за да приложат принципа на Живковизма, чакаха десетилетия

Мицоски се забрави: При нашия източен съсед политиците, за да приложат принципа на Живковизма, чакаха десетилетия

"Ние можем да влезем в приключение. Ние не игнорираме слона, слонът е в стаята, донесоха го тези преди нас, но без да имаме ясен край, без да знаем какво получава македонската общност в България", заяви той

Асен Василев: Радев е със старата система, ГЕРБ със стария модел

Асен Василев: Радев е със старата система, ГЕРБ със стария модел

"Не може да говориш, че ще бориш олигархията, а да разчиташ на хора, свързани с нея“, коментира той

Христо Грозев: Не само Русия опитва да влияе в България,  а също Иран и Китай

Христо Грозев: Не само Русия опитва да влияе в България, а също Иран и Китай

Той подчерта, че модерната дезинформация не винаги цели директна подкрепа за определена партия, може нейната цел е хората изобщо да не отидат до урните. Като най-ефектив