4 Февруари, 2026

Цацаров: В България работи библиотека за досиета компромати

Цацаров: В България работи библиотека за досиета компромати

Това обяви по Би Ти Ви новият главен прокурор Сотир Цацаров, който коментира скандала с агентурното досие на премиера Бойко Борисов. 

Главният прокурор засегна и разследването на атентата срещу Ахмед Доган. Според него от проведената балистична и медицинска експертиза е ясно, че оръжието, което е използвал Октай Енимехмедов, не може да причини смърт. Той смята, че колегата му – градски прокурор Кокинов, е действал адекватно и първоначално е обявил, че става въпрос за опит за убийство. Но по-късно, въз основа на получените данни и експертизи е променил позицията си. 

Цацаров смята, че на този етап става дума за закана за убийство и хулиганско поведение, но делото не е приключило и може да има промяна в квалификациите. Той обяви още, че се работи и по версия дали е имало лица, съпричастни към действията на стрелеца. Главният прокурор бе категоричен, че в никакъв случай не може да става въпрос да е оказвано въздействие от медии или политици. 

Разследването се провежда от Националното следствие, а не от МВР, а аз съм взел на отчет делото. 

Цацаров коментира накратко и атентата срещу Златко Баретата. По думите му тече активно разследване и е възможно скоро да има резултати. 

Той изрази надеждите си прокуратурата през неговия мандат  да стане по-прозрачна в работата си. 

 

Сподели:

Коментари (0)

ДПС-НН: Служебният премиер не бива да е приближен до никоя партия

ДПС-НН: Служебният премиер не бива да е приближен до никоя партия

"Най-важната задача на служебния кабинет е да гарантира честни и прозрачни избори, които да доведат до доверие на българите в институциите и партиите."

СГС решава за регистрацията на АПС като партия до две седмици

СГС решава за регистрацията на АПС като партия до две седмици

През ноември миналата година, на Учредително събрание, формацията избра Ахмед Доган за почетен председател с оперативни функции

Йотова пред ДПС-НН: Президентът не носи отговорност за служебно правителство, тя е на парламента

Йотова пред ДПС-НН: Президентът не носи отговорност за служебно правителство, тя е на парламента

"След промените в Конституцията НС продължава да бъде постоянно действащ орган - как ще работи служебният кабинет зависи от политическата отговорност на НС“