26 Декември, 2025

Цетан Цветанов: Благодарение на Кирил и Mетодий България е фактор в славянския свят

Цетан Цветанов: Благодарение на Кирил и Mетодий България е фактор в славянския свят

"Поздравявам всички българи по случай Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост. Считам, че това е най-българският празник, защото вече повече от хилядолетие именно писмеността, просветата и културата ни са тези фактори, които ни помагат да устоим пред всички трудности и ни държат сплотени като нация". Това написа във Фейсбука си председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов. 

"Благодарение на делото на Светите братя Кирил и Методий, България се превърна и в източник на писменост и култура за всички славянски народи, което ни утвърди като основен фактор в славянския свят. Затова днес имаме повод за основателна гордост и дълбока признателност към делото на Светите братя Кирил и Методий, както и към техните ученици. Честит празник и на всички учители, преподаватели, ученици, студенти и дейци на културата, на които желая много здраве, силен дух и родолюбие", се казва още в съобщението.

Сподели:

Коментари (0)

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено