2 Януари, 2026

Цецка Цачева: ГЕРБ не обещава невъзможни за изпълнение неща

Цецка Цачева: ГЕРБ не обещава невъзможни за изпълнение неща

ГЕРБ не обещава популистки и невъзможни за изпълнение неща. Това заяви водачът на листата на ГЕРБ – Плевен, Цецка Цачева пред 250 работници в шивашката фабрика „Манева-Томик“, град Плевен, съобщиха от пресцентъра на партията. На срещата присъстваха и кандидатите за народни представители Владислав Николов, Мартин Митев, Ралица Добрева, Емил Абрашев, Мирослав Траянов, Дочко Дочев и Зорница Петрова.
Цачева подчерта, че ГЕРБ е единствената партия, която има управленска програма. „За нас е важно да се стабилизира страната и да се разкрият работни места. ГЕРБ обръща внимание и поставя акцент на образованието, което дава възможност на хората едновременно да работят и учат. Искаме да възстановим техникумите, специалните и професионалните училища, откъдето хората да излизат с умения”, допълни водачът на листата на ГЕРБ за Плевен.

Цецка Цачева изтъкна, че програмата инвитро ще важи без ограничение в броя опити за двойки семейни или във фактическо съжителство и допълни, че ще има нови програми за заетост. Средства няма откъде да дойдат без европейската солидарност и парите по фондовете. „Работим милион и осемстотин души, а трябва да осигуряваме близо 7,5 млн. Това са децата ни, родителите ни - пенсионери, това са трайно незаетите, болните и нетрудоспособни граждани. Ние сме категорично против вдигането на данъци. Те ще останат такива, каквито са. Не могат да се случат нещата без да възстановим евросредствата”, каза Цецка Цачева. Тя посочи магистрала „Хемус” като един от акцентите в управленската програма на ГЕРБ. „Без пътища никой няма да дойде при нас да разкрие цех, да назначи хора. Ако бяхме ние на власт досега до тук щеше да е стигнала магистрала Хемус”, заяви водачът на листата на ГЕРБ за Плевен. Цачева подчерта, че има ясно решение и за санирането на жилищата.
В Плевен има два панелни жилищни комплекса - „Сторгозия” и „Дружба”. По програмата за енергийна ефективност държавата ще организира санирането на 100 % на панелните жилища. „От хората, които живеят в такива блокове се изисква само съгласие. За първите две години от мандата, ако съставим правителство на ГЕРБ, ще отпуснем 2 млрд. лв. Част от парите ще дойдат от бюджета, част от европейските фондове. От третата година програмата започва да действа и за еднофамилни жилища и тогава ще може да се влезе и по селата” , обясни Цецка Цачева. Тя подчерта, че ползите от тези мерки освен естетиката и работната ръка, са и изключително ниските разходи за отопление. Цачева призова хората да бъдат активни на пети октомври, защото ГЕРБ се нуждае от максимално висока избирателна активност.

Сподели:

Коментари (0)

Вихрушка събори дървета и причини щети във Враца

Вихрушка събори дървета и причини щети във Враца

Камери за наблюдение са засякли едно от падналите дървета, счупило прозорец на местно заведение, което е било затворено.

Бащата на Сияна отправи въпроси с призив към съвестта на съвременното общество

Бащата на Сияна отправи въпроси с призив към съвестта на съвременното общество

Той е уверен, че неговата борба ще продължи и през новата 2026 г. и си пожелава през новата година да споделя все по-малко болка и все повече надежда

Ограничиха движението на камиони през ГКПП "Илинден - Ексохи"

Ограничиха движението на камиони през ГКПП "Илинден - Ексохи"

От Главна дирекция "Гранична полиция" предупредиха, че поради стачни дейности и блокада от гръцките фермери ще има затруднения при преминаването на леки и тежкотоварни автомобили през всичките гранични преходи с Гърция