"Победа на евроизборите за ГЕРБ ще бъде повече евродепутати от БПС. С общи усилия ние можем да победим по численост и общия сбор на евродепутатите от левицата и ДПС.". Това заяви народният представител от ГЕРБ Цецка Цачева в ефира на БНТ.
Тя обяви, че следи социологическите проучвания, но имайки предвид атмосферата в страната, не вярва в тях.
"Как си представяте в един смесен район гражданин да заяви открито предпочитанията си. В събота имахме среща с наши активисти от Разград. Нещата не са така, както ги изкарват на жълтите плочки. У хората има страх", посочи Цачева.
По нейни думи днешното подписано споразумение с Радикалдемократическата и Социалдемократическата партии е било продиктувано от състоял се диалог през миналата седмица за нова Конституция или реформи в настоящата Конституция.
"Трябва да се сложи точка на тази агония, наречена 42-о Народно събрание. Ние отдавна сме заявили искане за предсрочни парламентарни избори. Много е важно какъв ще бъде резултатът от евроизборите", заключи политикът.
Цецка Цачева отказа поканата за кафе от страна на Мая Манолова, но заяви, че е готова за дебат в ефир. Тя допълни и, че ГЕРБ подкрепя напълно решението на Росен Плевнелиев да върне Закона за Сметната палата за ново обсъждане.
Още от България
АЯР разреши да започне извеждането от експлоатация на 3-и и 4-и блок на АЕЦ „Козлодуй“
Всички етапи от процеса ще се изпълняват при осигуряване на необходимия приоритет на ядрената безопасност
Явор Гечев, ПБ: Ако можеше да избегнем приемането на американските самолети, нямаше да вземем решение за разполагането им
"Ние имаме традиционно добри отношения с Иран, но искаме да бъдем разбрани, че икономическите последствия за България може да са значителни, ако в крайна сметка не изпълним договор, който е подписан през 2006 г."
Втори американски военен самолет-цистерна кацна в авиобаза "Безмер"
С решение на Народното събрание САЩ ще могат да разположат във базата общо осем такива самолета