26 Август, 2026

Цецка Цачева: Прослойки спекулират със съюз между ГЕРБ и ДПС

Цецка Цачева: Прослойки спекулират със съюз между ГЕРБ и ДПС

председателят на парламента Цецка Цачева е категорична, че Румяна Бъчварова ще се справи като министър на МВР. Тя е категорична, че жените имат своето място в политиката и този въпрос дори не стои на дневен ред в ГЕРБ. Тя окуражила Бъчварова още когато разбрала, че е номинирана за поста. "Ще й е трудно, но ще се справи. Трябва да оставим новоизбраните министър и главен секретар на МВР да работят на спокойствие", заяви пред БНТ шефът на Народното събрание.

"Не мисля, че ще има лавина от оставки в кабинета. Мнозинството е стабилно на този етап. Не виждам място за притеснения", каза още Цачева. "Вероятно в българската политика има прослойки, на които им е удобно да говорят за съюз между ГЕРБ и ДПС. Това са несериозни твърдения и нямат никаква почва. Не са истина и спекулациите, че ГЕРБ е организирала протестите срещу правителството на Пламен Орешарски. Не мога да коментирам думите на Радан Кънев, че е обиден на Бойко Борисов. Това са много лични неща. Реформаторите са наши коалиционни партньори и са част от управлението на страната", заяви Цачева.

Тя констатира, че ситуацията с КТБ е извън общите рамки на правото и се налагат специални мерки. "Премиерът предупреди за това вчера. Твърденията, че управляващите искат да сложат ръка на банката са несъстоятелни. Щях да се учудя, ако нямаше такива твърдения. Нашите опоненти само чакат да вземем някакви решения, за да ни атакуват", коментира Цачева.

Тя предупреди, че в съдебната система предстои много работа, но според нея реформата е започнала. Имало още много път да се извърви, каза ощр Цачева. "Ако се следи коректно законодателния ред в парламента, ще се види, че вече минаха няколко много важни законопроекта. Говоря за Закона за училищното и предучилищното възпитание, Закона за МВР. На дневен ред е здравната реформа, промени в социалната система. Всичко това говори за работата на правителството", каза още председателят на НС. 

Сподели:
Откриха издирвания дрон в морето край Царево - разузнавателен е

Откриха издирвания дрон в морето край Царево - разузнавателен е

„За първи път виждам толкова запазен дрон – с корпус, не беше на части, както обикновено се откриват“

Нови влакове в БДЖ: И френски мотриси тръгват по железните ни пътища

Нови влакове в БДЖ: И френски мотриси тръгват по железните ни пътища

Те ще се движат по маршрути с продължителност на пътуването 4–5 часа

Кирил Петков: Глупостите на ДАНС, че заглушителят е предназначен да смущава самолети - може да е страничен ефект

Кирил Петков: Глупостите на ДАНС, че заглушителят е предназначен да смущава самолети - може да е страничен ефект

"Най-вероятно той е предназначен за предпазване от атака с дрон"

Коментари (0)