Председателят на парламента Цецка Цачева призова коалиционните партньори на ГЕРБ да продължат да подкрепят правителството след местните избори. Пред БТВ тя заяви, че страната ни е стабилна и не трябва да стига до предсрочни избори, както в някои от балканските ни съседи.
"Трябва да видим резултатите от изборите, за да преценим, дали ще искаме вот на доверие", коментира Цачева факта, че ГЕРБ и Реформаторският блок може да получат под 50% подкрепа общо от гражданите.
"Сред депутатите няма страх от закона за антикорупцията. Прио него проблемът е, че беше внесен много бързо и трябваше да се дебатира повече по него. Г-жа Кунева ме увери, че след разговорите с парламентарните групи е получила съгласието му в този му вид. Ако с нея знаехме, че така ще се гласува, щяхме да го забавим, за да бъде дебатиран на спокойствие", каза още Цачева. Тя допълни, че е също е против точката за анонимните сигнали и предложи подобни да бъдат подавани от адвоката на лицето, което има претенции. Цачева призна, че ако промените в конституцията не минат в НС, това ще бъде провал за ГЕРБ, както и за всички депутати.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние