27 Февруари, 2026

Цецка Цачева за Ердоган: Представяте ли си български президент да се намеси в избори на съседна държава?!

Цецка Цачева за Ердоган: Представяте ли си български президент да се намеси в избори на съседна държава?!

Този път ресорът "Образование" няма да бъде даден на някой евентуален коалиционен партньор на ГЕРБ

Поведението на Турция е недопустима намеса във вътрешните работи на една суверенна държава, членка на Европейски съюз. Така коментира кандидат-депутатът от ГЕРБ Цецка Цачева поредните провокативни изказвания от днес на турския президент Ердоган, който критикува България, че упражнява "неприемлив натиск" над турците преди изборите.

"Това не е пример за добросъседски отношения. Представяте ли си български президент да се намеси в съседна нам държава?!", запита реторично бившият председател на 43-то Народно събрание.  Според нея това е изкуствено създадено напрежение, което цели да обслужи определени политически сили.

Цачева е уверена, че ГЕРБ ще спечели тези избори. "Проведохме успешна и позитивна предизборна кампания с прагматична и реалистични обещания, стъпвайки на постигнатото от предходния кабинет на Бойко Борисов. Това ни дава възможност да награждаме във всички секторни политики", заяви тя.

"Допуснахме слабости, някъде се забавихме, но искам да напомня, че управленската програмата на Борисов беше разписана за цял управленски мандат", коментира още Цачева пред БНТ. Бившият председател на 43-тото Народно събрание напомни, че образованието е пръв приоритет в програмата на ГЕРБ.

"Дори в малките населени места хората поставят не толкова социалните теми, като пенсии и помощи, колкото въпросите за образованието. В програмата на ГЕРБ е залегнала идеята, че младежите трябва да излизат с практически умения, а не просто с диплома от училището. Трябва да върнем авторитета на българския учители, защо цялото общество е в дълг към тази професия. Нашата основна цел е да ликвидираме неграмотността", допълни Цечева и подчерта, че този път ресорът "Образование" няма да бъде даден на някой евентуален коалиционен партньор на ГЕРБ.

Бившата парламентарна шефка категорично изключи като такива ДПС и ДОСТ: "За нас съвместно управление, с която и да е партии е невъзможно и некоментирано".

 

Сподели:

Коментари (0)

Разград, Търговище и Габрово с нови областни директори на МВР

Разград, Търговище и Габрово с нови областни директори на МВР

Новите назначени са по решение на вътрешния министър Емил Дечев, който вече е издал съответните заповеди

Трайчо Трайков: Високите сметки за ток се дължат на нарасналото потребление

Трайчо Трайков: Високите сметки за ток се дължат на нарасналото потребление

Във всяко от електроразпределителните дружества са подадени около  6-7 хиляди жалби - при около „10-20-30 жалби“ е установено, че са основателни

Уволнената Иванка Динева: Получавах заплахи, имаше постоянен натиск, никога не отстъпих

Уволнената Иванка Динева: Получавах заплахи, имаше постоянен натиск, никога не отстъпих

"Освобождаването ми идва в момент, когато системата работи, а екипите са мобилизирани и фокусирани върху спасяването на човешки животи"