Поредно нагло нападение над екип на Спешна помощ в Криводол. Цигани са разбили прозореца на едно от помещенията, съобщи "Конкурент".
За инцидента потвърди шефката на центъра във Враца д-р Галина Лещарска. В неделя лекарите приели млад мъж, който бил изпаднал в силна невроза. С него пристигнали и негови роднини и познати. Пред филиала се събрали роднини на момчето.
Фамилията настоявала да влезе вътре, но никой не бил допуснат, тъй като помещенията не са големи, а и медиците трябвало да си свършат спокойно работата. Циганите обаче се скупчили под прозореца и започнали да недоволстват.
Те крещели: "Как е момчето? Добре ли е? Какво му правите". Напрежението нараснало и няколко човека счупили с ръце стъклото на прозореца, в опит да нахлуят вътре.
Дежурният медицински екип бил само от жени, които се изплашили от създалата се ситуация.
Дори им се наложило да обработят порезните рани на развилнелите се роми, пострадали по време на инвазията в помещението.
Този път екипът се разминал само със силна уплаха, но често разгневени близки нападат медиците и физически.
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"