29 Март, 2026

ЦИК: Избирателната активност в страната към 13 часа - 25.31%

ЦИК: Избирателната активност в страната към 13 часа - 25.31%


25,31% е избирателната активност в страната към 13 часа, съобщиха от Централната избирателна активност. 

У нас са гласували 1 723 555 избиратели към посочения час. Това е малко по-висока активност в сравнение с изборите през 2014 година към същия час. Тогава по това време са гласували 23,24% от избирателите, уточни говорителят на ЦИК Камелия Нейкова. 

В София област избирателната активност е най-висока - 31,7%, а 24 МИР София е най-ниска - 20,22%. 

В Кърджали активността към 13 часа е 20,70%, което е скок с 14% от данните в 10 часа, когато активността в града беше около 6%. 

44 жалби са получени в ЦИК за нарушения в изборния ден, като по-голямата част от тях са организационни проблеми в работата на секционните комисии. ЦИК е издала методически указания за проблемните секции. 
Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.