Очаква се днес Централната избирателна комисия да обяви имената на избраните 240 депутати в 44-тото Народно събрание. Общо 10-има кандидати от петте парламентарни формации са подали заявления в ЦИК, че се отказват от местата си.
Срокът за обявяване на отказите от мандат изтече вчера. Окончателният поименен списък на новия парламент ще стане ясен днес на база на отказите от мандат и решенията на онези, които са избрани от две листи, кое от местата предпочитат.
След като комисията обяви окончателния състав на новото Народно събрание, се очаква президентът Румен Радев да свика първото му заседание. Най- вероятно това ще стане в седмицата след Великден.
Още от България
Делян Пеевски се срещна с турския министър на външните работи Хакан Фидан
На срещата са обсъдени взаимоотношенията на добросъседство и сътрудничество между двете страни
Управляващите с наглия рефрен на Путин: В Европа е причината за войната в Украйна
„Не оправдавам Путин и не казвам, че агресията срещу Украйна може да бъде оправдана. Но тя можеше да бъде избегната", шикалкави Кутев
Според Йотова няма риск за отношенията ни с Украйна заради спирането на военната помощ
„Няма как да се даде нещо, което го нямаме или което не е достатъчно, защото за мен на първо място е важно да осигурим собствената си национална сигурност“