10 Април, 2026

ЦИК официално връчи решението за избор на президент и вицепрезидент

ЦИК официално връчи решението за избор на президент и вицепрезидент

Централната избирателна комисия връчи официално решението си за избор на президент на новоизбрания държавен глава Румен Радев. 

Церемонията беше открита от председателя на парламента Цецка Цачева. Тя поздрави Румен Радев за огромното доверие, което е получил от българските граждани и му пожела да отговори на това доверие с мъдро и държавнически решения в интерес на българите.

Цецка Цачева поздрави и ЦИК за добрата организация. 

Председателят на ЦИК Ивилина Алексиева пожела на новоизбрания президент да работи за единството на нацията.

Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Лидерът на ДПС и кметът на село Овчарово, област Търговище, Себахтин Зюлкярниев, който беше арестуван при акция на МВР срещу купуването на гласове

Ново странно проучване на „Сова Харис  "помпа" преднината на партията на Радев

Ново странно проучване на „Сова Харис "помпа" преднината на партията на Радев

На пето място са „Възраждане“ със 7,8%, а последни са от БСП - с 4,5%. Останалите партии не минават бариерата от 4%.

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

При евентуално правителство на „Прогресивна България“ с „Възраждане“ и БСП, в София може да се наложи управление тип „Орбан“