371 ще бъдат секциите в чужбина, реши Централната избирателна комисия.
Днес изтече срокът, в който ЦИК можеше да определи местата в държавите, в които ще се образуват секции извън България за предстоящия парламентарен вот.
„В Турция и САЩ избирателните секции ще бъдат 35. Най-много ще бъдат те във Великобритания, където са предвидени 58 секции. В Германия те са 13, в Гърция – 21, а във Франция – 15. Общо в 70 държави ще бъдат разкрити секции”, обясни говорителят на Централната избирателна комисия Александър Андреев, цитиран от Нова телевизия.
Приетите от ЦИК заявления за гласуване в чужбина са 44 950. От тях най-много – 19 014 са от Турция, което е 42%, стана ясно от брифинг на Централната избирателна комисия.
От Великобритания заявленията са 5 259, Испания - 3 009, САЩ - 2 778, Александър Андреев посочи, че заявленията са повече отколкото за изборите за президент и вицепрезидент и за националния референдум през 2016. По думите му тенденцията е все повече български граждани да се възползват от възможността да подадат заявление през сайта на ЦИК.
Още от България
Борисов: Има време за президентските избори, сега рефрешвам партията (Видео)
С ала-бала машините изборите за президент са решени! “Честни избори” е за наивници! изтъкна лидерът на ГЕРБ
Русия готви нова вълна от атаки срещу оръжейни заводи, България също е в черния списък
Според представители на разузнаването атаките са организирани така, че да останат под прага, който би могъл да доведе до задействане на член 5 от Северноатлантическия договор – клаузата за колективна отбрана на НАТО
Пламен Киров: Обновяването състава на Висшия съдебен съвет не е съдебна реформа
„Да си мислим, че с магическа пръчка за сто дни ще приключи олигархията в България, още повече, че тя не се персонализира до 2 или 3 лица. Тя е свързана с много по-широк кръг хора..", коментира бившият конституционен съдия