5 Февруари, 2026

ЦИК: Сидеров е извършил нарушения в изборния ден

ЦИК: Сидеров е извършил нарушения в изборния ден

Лидерът на "Атака" Волен Сидеров е извършил нарушения в изборния ден, реши Централната избирателна комисия. 

След съставянето на акта за нарушение и връчването му, документът ще се изпрати на управителя на област София за издаване на наказателно постановление. Решението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд в тридневен срок от обявяването му. 

Произнасянето на ЦИК е по повод сигнал, подаден от председателя на СЕМ Георги Лозанов, за неправомерна агитация от Сидеров в изборния ден.

Лидерът на партията е заявил в телевизионно предаване, че няма да спазва никакви правила на изборния ден, след което е призовал "хората да подкрепят и да свалят от власт престъпната герберска клика". 

Централната избирателна комисия смята, че Волен Сидеров е накърнил добрите нрави, честта и доброто име на кандидатите, предаде БНР.

Сподели:

Коментари (0)

Радан Кънев:  Борисов е завил пред Вебер, че специални проблеми между САЩ и България са наложили подписването на Хартата за мир, но няма да бъде ратифицирана

Радан Кънев: Борисов е завил пред Вебер, че специални проблеми между САЩ и България са наложили подписването на Хартата за мир, но няма да бъде ратифицирана

Според евродепутата обяснението, дадено в европейския контекст, се разминава с това, което е било представено пред българската публика.„Подчертавам, че това е обмен на реплики пред стотици хора - депутати и служители на депутатите, на групата и на ЕП. Никога не цитирам публично лични разговори“, заяви той

Николай Нанков изпълни ангажимент към жителите на Дерманци, интензивният трафик се извежда извън централната част на селото

Николай Нанков изпълни ангажимент към жителите на Дерманци, интензивният трафик се извежда извън централната част на селото

"В селото живеят над 2000 души и заради добрите пътни връзки и новия лот на “Хемус” то се населява с все повече млади и активни хора със семействата им"

Христо Грозев стана  "Европейски журналист на годината“

Христо Грозев стана "Европейски журналист на годината“

Присъдиха му една от най-престижните журналистически награди в Европа за разследването на Ян Марсалек, Wirecard и връзките му с руските тайни служби.