Според шефа на МВР, полицаите са работили перфектно и са си свършили работата. Йовчев допълни, че имало леко ранени граждани и не се било стигнало до тежки последствия при сблъсъците между гражданите и жандармерията на протестите пред Народното събрание тази вечер. Той оправда окървавените глави на протестиращите и десетките бити с провокаторите, които били снимани от телевизиите и се знаело кои са. По думите му имало грубо нарушаване на реда и затова полицията е трябвало да осигури безопасността на депутатите в Народното събрание, както и на гражданите навън. Йовчев допълни, че стачките са излезли извън контрол.
Очевидно вътрешният министър не е гледал кадрите по всички национални телевизии, които излъчваха грозните картини на живо. Десетките пребити и окървавени хора от полицията очевидно се счита за перфектната работа на жандармерията, което може да се окаже пагубно за тройната коалиция и автогол във вратата на управляващите.
Още от България
ДБ: Румен Радев сега ли разбра, че проблемът не е в "лош"-ия прокурор, а в модела на прокуратурата?
Атанас Славов върна лентата към последната конституционна реформа на съдебната власт, направена в съответствие с европейските и международни стандарти за независимост на правосъдието, получила позитивна оценка в докладите на Венецианската комисия и на Европейската комисия. “Президентът оспори тази реформа по отношение на процедурата за нейното приемане от обикновено НС."
Варненци са на протест срещу оповестеното от Шишков незаконно строителство
Иван Шишков обяви данни от проверка на ДНСК, която установила около 230 удостоверения за търпимост на сгради без подробен устройствен план
„Възраждане“: Радев се отрича от 7 предизборни обещания, вместо да ги изпълнява
В декларация на партията, прочетена от Ангел Янчев, депутатите на Костадинов правят паралел с библейския разказ за апостол Петър