43-то НС е изчерпано, решението са нови избори. Това каза пред радио „Фокус“ Цвета Караянчева, народен представител от ГЕРБ. Тя добави, че няма да бъде изненада дори БСП да подкрепи правителство на Патриотите, с цел разширяване на електората.
„Не може по елементарен начин да се подменят политики и да ставаме заложници на неща, които не кореспондират с цялостния модел на работа на държавата", категорична беше тя.
Групата днес се събра и решихме, че няма да подкрепяме никое правителство, което евентуално ще се формира със следващ мандат, обясни тя. Въпреки ситуацията в страната, държавата върви по политиките, които това правителство е предначертало, смята Цвета Караянчева.
.
Още от България
Симеонова: Загубихме възможността да водим разговора за интеграцията на Западните Балкани
Колкото и резонно да ни звучи френското предложение, българската дипломация трябва да бъде съпътствана и от публична дипломация и постоянна ангажираност, а не затваряне в една комфортна външнополитическа позиция, смята директорът на софийския офис на Европейския съвет за външна политика
“Възраждане” настояват украинският посланик да бъде обявен за персона нон грата
Възрожденците настояват да бъде връчена официална нота на Олеся Илашчук за нейното отзоваване
Нов стар по делото за смъртта на 14-годишния прегазен от кола Филип
"Делото започва от начало, тъй като на последното заседание, което беше в предишния състав, съдията допусна абсолютна грешка, дали умишлена или неволна", каза бащата Красимир Арсов