Председателят на Парламентарната група на ПП ГЕРБ и заместник-председател на партията Цветан Цветанов участва в откриването на спортната надпревара Маратон на приятелството - Плевен 2015. Второ издание на спортното събитие уважиха още Владислав Николов -народен представител, както и областният управител на Област Плевен Ралица Добрева. Кметът на Плевен проф. Стойков приветства всички участници в спортната надпревара.
Като участник в полумаратона в Плевен през 1987 година и завършил цялото трасе, Цветан Цветанов даде старт на спортната надпревара. Цветанов поведе градския крос „Аз мога”. Трасето, което избягаха всички участници в него е три километра.
„Нека всички, които днес ще стартират полумаратона и маратона да избягат цялото трасе. Да победи най-добрият,най-подготвеният и всеки един да изпита удоволствието от участието и приятелството, което се създава от подобен вид спорт”, каза зам.-председателят на ПП ГЕРБ.
„Щастлив съм, че вече втора година в Плевен се провежда Маратона на приятелството. Надявам се той да стане традиция, за да възроди една стара традиция от преди години, когато в Плевен се е провеждал полумаратон”, каза проф. Димитър Стойков. Той подчерта, че тази година участниците са рекорден брой - два пъти повече от миналата година.

След края на маратона Цветан Цветанов и кметът на Плевен проф. д-р Димитър Стойков имаха удоволствието да връчат наградите на победителите. На почетната стълбица в дисциплината полумаратон с дължина на трасето 21,1 километра се качиха първенецът Милица Мирчева с време 1 часа 25 мин и 32 сек, следвана от Маринела Минева и Христина Козарева.
Цветанов връчи наградите и на преодолелите трасето на полумаратона мъже с най-добро време. Заместник-председателят на ГЕРБ награди победителите и в дисциплината щафета 2 х 10,5 километра.
Още от България
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия
Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък