8 Юни, 2026

Цветан Цветанов: Увеличението на учителските заплати е поредното изпълнено предизборно обещание на ГЕРБ

Цветан Цветанов: Увеличението на учителските заплати е поредното изпълнено предизборно обещание на ГЕРБ
Цветан Цветанов

"От 1 януари 2019 г. стартовата учителска заплата се увеличава от 760 на 920 лева. Възнаграждението за старши учителите и старши възпитателите ще бъде повишено на 955 лева, а за главен учител – над 1000 лева. Поредното изпълнено предизборно обещание на ГЕРБ.

Този успех е плод на безпрецедентните усилия на Министерството на образованието и науката и на правителството на Бойко Борисов, което още в началото на мандата си определи образованието като свой основен приоритет" написа във Фейсбук председателят на ПГ на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов.

"Разбира се, работата ни не приключва дотук, като държавата ще продължи своята активна политика в сектор "Образование", целяща да направи учителската професия привлекателна за младите. Очаква се дори при добро изпълнение на бюджета, увеличението да влезе в сила още от началото на новата учебна година през септември", пише Цветанов.

Сподели:
Радан Кънев не влезе в интригата на Атанас Атанасов, остава кандидат за лидер на ДСБ

Радан Кънев не влезе в интригата на Атанас Атанасов, остава кандидат за лидер на ДСБ

"Винаги съм бил убеден, че вътрешнопартийното общуване се осъществява на партийни форуми, а не в публичното пространство", казва Кънев

БСП: Даваме три месеца на Радев

БСП: Даваме три месеца на Радев

"Искаме прозрачност за ключово важни решения. Въпросът за визите няма връзка със самолетите“, коментира Крум Зарков

БЗНС осъди опитите България да бъде превърната в център на омраза срещу украинския народ

БЗНС осъди опитите България да бъде превърната в център на омраза срещу украинския народ

"За да успее властта на Радев да се представи като миротворец във външнополитически план, към българското общество са насочени множество координирани и очевидно добре финансирани стратегии за формиране на негативни нагласи срещу Украйна", пише в декларацията

Коментари (0)