4 Март, 2026

Цветанов: В Бюджет 2018 правителството показва загриженост за сектор "Сигурност"

Цветанов: В Бюджет 2018 правителството показва загриженост за сектор "Сигурност"

Комисията по вътрешен ред и сигурност разгледа законопроекта за държавния бюджет в частта му за МВР

Министърът на вътрешните работи Валентин Радев обясни, че по техни разчети МВР има нужда от близо 185 млн. лева допълнително, но Министерство на финансите спрямо направените разчети ще отдели 55 млн. лева за 2018 г.

От опозицията заявиха, че това е крайно недостатъчно.

Председателят на комисията Цветан Цветанов обясни, че Министерство на финансите не е бездънна яма и не може всеки, който иска да вади и да дърпа.

„Ние винаги сме твърдели, че служителите на вътрешното министерство заслужават повече, но факт е, че за сектор "Сигурност" правителството показва загриженост, тъй като има предвидени 100 млн. лева повече за Министерство на отбраната и 55 млн. лева за МВР“, подчерта той.


Сподели:

Коментари (0)

Вилис  Цуров: Има риск за България, имаме три войни - да се свика Консултативният съвет при президента!

Вилис Цуров: Има риск за България, имаме три войни - да се свика Консултативният съвет при президента!

"България се надява на активиране на чл. 5 от договора на НАТО, но ние сами трябва да предприемем собствени мерки за сигурност"

15 партии и 12 коалиции заявиха участие в изборите

15 партии и 12 коалиции заявиха участие в изборите

До 17 март районните избирателни комисии регистрират кандидатските листи в изборите за народни представители

Борисов: Ядрената енергетика остава ключов фактор за стабилност у нас и в Европа

Борисов: Ядрената енергетика остава ключов фактор за стабилност у нас и в Европа

Той се срещна с френската посланичка Мари Дюмулен и с Бернард Фонтана - председател на Électricité de France, държавната енергийна компания на Франция