"През 2017 година ще се отпуснат 223 млн. повече за българското образование. Това е една последователна политика на ГЕРБ и на правителството на Бойко Борисов". Това заяви във Facebook зам.-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов по повод вчерашното решение на правителството да бъдат увеличени средно с 10% учителските заплати.
"Миналата година също имаше увеличение в размер на 140 млн. лева. 80 млн. от тях бяха предвидени за заплати. Това е в следствие от Закона за предучилищното и училищното образование, за приемането на който ГЕРБ е основният двигател. Увеличавайки средствата за образование, ние ясно показваме, че за нас образованието е наистина реален национален приоритет", казва още Цветанов.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“