13 Юли, 2026

Цветан Василев обжалва "задочно" ареста си

Цветан Василев обжалва "задочно" ареста си

Мажоритарният собственик на Корпоративна търговска банка (КТБ) Цветан Василев е обжалвал задочно постановлението за задържането му за 72 часа, съобщи "Дневник". Такова постановление се издава, защото в Европейската заповед за арест, каквато има за Василев от 28 юли, трябва да е посочено основание, освен какво престъпление е извършил обвиняемият.Според прокуратурата от декември 2011 г. до 19.06.2014 г. Василев умишлено е склонил Маргарита Петрова (главен касиер на КТБ) и Орлин Русев (изпълнителен директор) да се разпоредят със сумата от 206 милиона лева.


Не е известно къде се намира Василев, като обвиненията му са повдигнати задочно. Най-вероятно той е подал жалбата си през адвокат.

След поставянето на КТБ под специален надзор от централната банка обявиха, че 206-те млн. лв. са изчезнали. Първоначално прокуратурата съобщи, че сумата е била извадена в чували за един ден, а впоследствие промени версията си и сложи начало на т.нар. присвояване - края на 2011 година.

Във връзка с обжалването на подобно постановление съдът няма едностранна практика. То трябва да бъде разгледано веднага. 

Сподели:
Две момичета са в тежко състояние при инцидент с е-тротинетка в Перник

Две момичета са в тежко състояние при инцидент с е-тротинетка в Перник

Образувано е досъдебно производство. Предстои да бъдат предприети и административно-наказателни мерки спрямо родителите на непълнолетните момичета

Всички искат "Райнметал", освен България - ще загубим ли и тази стратегическа инвестиция?

Всички искат "Райнметал", освен България - ще загубим ли и тази стратегическа инвестиция?

От Румъния през Литва до Хърватия "Райнметал" разширява присъствието си. Само в България се преразглежда вече обявеното партньорство, но е готова да вдъхне живот на скандалния догово с "Боташ"

Студенти от НАТФИЗ не искат своя ректор: „О, Миро, чао!“

Студенти от НАТФИЗ не искат своя ректор: „О, Миро, чао!“

Чуха се освирквания и скандирания „оставка“. „Нашият факултет не е второстепенен“, „Аз не съм семестриална такса“ – подобни надписи се четат на плакатите на студентите

Коментари (0)