"Най-вероятно следващата седмица ще започнем обсъждания с РБ във връзка с анекса към коалиционното споразумение". Това каза председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов за „Фокус” след срещата му с представителите на Движение България на гражданите в парламента. „Договорихме се да направим преговорни екипи и да обсъдим текстовете, които обсъждат от РБ и получават съответната подкрепа”, заяви той.
Цветанов уточни, че на срещата са очертали краткосрочен и дългосрочен хоризонт на предстоящата законодателна сесия. Той поясни, че на срещата са обсъдени въпросите за това кои са законите, които трябва да бъдат приоритетно разгледани, за да може да покажат стабилност, както и това, което обществото очаква от тях. „Договорихме да бъдат планирани последващи срещи между екипите, които ще бъдат изградени от ПГ на ГЕРБ и РБ и когато започнем да обсъждаме конкретните текстове, ще можем да очакваме финализиране към края на месеца”, каза Цветан Цветанов. „Не сме договорили точния ден и час, но може би в началото на следващата седмица ще започнем по същество разговорите, които ще се водят”, заяви Цветан Цветанов по отношение на преговорите между РБ и ГЕРБ свързани с анекса към коалиционното споразумение.
„Разговаряхме и по предстоящото решение за референдума, който беше проведен по отношение на електронното гласуване. Нямаме абсолютно никакви различния с колегите от РБ. Както парламентарната група на ГЕРБ, така и от РБ ще подкрепят внесеното решение за въвеждане на електронното гласуване в период, в който имаме пълната техническа гаранция, че няма да има опорочаване на изборния процес”, заяви Цветанов.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци