Можем да се съобразим с така формиращото се мнозинство и за това ГЕРБ няма да възпрепятства запазването на сегашния статут с получаване на обезщетение от 20 заплати при пенсиониране. Това каза пред журналисти председателят на ПГ на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов в парламента във връзка с промените в Закона за МВР, съобщи „Фокус“.
„Видяхме, че позицията на политическото ръководство е да се запази сегашният статут. Има много предложения, които са направени от другите парламентарни групи също за запазване на статута“, посочи той. „Много са системите, които имат подобно обезщетение и в сектора за сигурност и в съдебната система това е подход, който е възприет от десетилетия. Това е една възможност, когато един служител е дал всичко от себе си за държавата, да получи обезщетение, а не да премине веднага в другата позиция, да обслужва организирана престъпност и икономически или корпоративни интереси за сметка на държавните“, обясни Цветан Цветанов.
Той уточни, че според промените в закона Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ си остава по същия начин и не се създава така предложената Агенция за пожарна безопасност и защита на населението.
„Реално погледнато може би половината от законопроекта ще отпадне, но това е със съгласуването и с диалога, който беше изграден в тези месеци с ръководството на МВР“, каза още той.
Още от България
Любомир Стефанов: Външната политика на Радев минава през това, което му е угодно и удобно
Сега алфата и омегата на това управление е министър-председателят, който отговаря за добрите неща, но и лошите му се пишат на гърба
„Възраждане“ поиска закриване на Комисията по досиетата като мярка срещу свръхдефицита
Предложението е вече внесено, Костадин Костадинов видя в това мярка за съкращаване на излишни разходи на фона на предстоящата процедура от ЕК по свръхдефицит
Румен Христов: Ролята ни е на конструктивна опозиция, подкрепяща полезните политики
"Скандалното е, че тези строежи са върху земи, придобити чрез заменки, които предизвикаха сериозни критики и санкции от Европейския съюз за нерегламентирана държавна помощ“, каза лидерът на СДС по повод незаконния строеж край Варна