16 Юни, 2026

Цветанов: Кабинетът не е приеман от фактори в европолитиката

Цветанов:  Кабинетът не е приеман от фактори в европолитиката

„Кабинетът Орешарски не е приеман от фактори в европейската политика, а само преди дни Бойко Борисов бе приет от канцлера на Федерална република Германия Ангела Меркел“, Това заяви зам.-председа на ГЕРБ Цветан Цветанов в Панагюрище.

Изборите ще бъдат оценка за състояние на нашата държава, каза председателят на Националния предизборен щаб на партията на среща с членове и симпатизанти на ГЕРБ в града, заедно с кандидатите за евродепутати Мария Габриел, Владимир Уручев, Стефан Шилев, Анести Тимчев и Мария Гиева. Цветанов припомни, че миналата година по това време БСП обещаваше 250 хиляди работни места, но от тогава до сега безработицата се е увеличила с 40 хиляди души, а младежката безработица е нарастнала до 30%. 

Водачът на листата на ГЕРБ Томислав Дончев е доказан кмет и министър. Следващият в листата Андрей Ковачев е доказан евродепутат. Мария Габриел беше избрана през 2013 година за евродепутат на годината. Тя е жената, която проведе преговорите за отпадане на визите между България и Обединените арабски емирства и заедно с Бойко Борисов беше посрещната като най-високопоставен държавник от България”, посочи Цветанов при представянето на листата на ГЕРБ. Той бе категоричен, че всички кандидати за евродепутати от ГЕРБ са експерти.

„Кабинетът Орешарски не е приеман от фактори в европейската политика, а само преди дни Бойко Борисов бе приет от канцлера на Федерална република Германия Ангела Меркел“, припомни Цветан Цветанов. Той призова гражданите на Панагюрище да не позволявят случайността или ниската избирателна активност да определят развитието на България. 

Всички български граждани над 18-годишна възраст трябва да гласуват с бюлетина номер 18. Това дава европейска перспектива на България, а България е силният глас в Европа със своята богата история и култура”, подчерта председателят на Националния предизборен щаб на ГЕРБ Цветан Цветанов.

Сподели:
Шишков: Най-вероятно ще икономисаме от автомагистрала „Хемус“ почти 400-500 млрд. евро

Шишков: Най-вероятно ще икономисаме от автомагистрала „Хемус“ почти 400-500 млрд. евро

Едно е да индексираш бъдещо плащане в стар договор, друго е да индексираш аванси. Нали това е смисълът да се дават авансите, за да може да не ни става по-скъпа магистрала „Хемус“, каза регионалният министър

Парламентът заседава извънредно заради новия дълг и промени в бюджета

Парламентът заседава извънредно заради новия дълг и промени в бюджета

Кабинетът се опитва да оправдае вземането на нов дълг с проектите по Плана за възстановяване и развитие, които може да бъдат блокирани, ако не получат финансирането от Европа

Българските депутати са рекордьори: взимат най- високите заплати в Европа

Българските депутати са рекордьори: взимат най- високите заплати в Европа

Един български народен представител получава месечно възнаграждение, равно на повече от 7 пъти минималната заплата, единствено у нас те се преизчисляват на всеки 3 месеца

Коментари (0)