31 Юли, 2026

Цветанов към Мишел Барние: Защитете в максимална степен интересите на европейските граждани

Цветанов към Мишел Барние: Защитете в максимална степен интересите на европейските граждани
[lejdk Цветанов и Мишел Барние

Политикът от ГЕРБ декларира пред главния преговарящ от ЕС за Брекзит българската позиция

 България и българските власти имат готовност да подпомагат активно екипа на ЕС по време на преговорите за Брекзит.  Това заяви председателят на Парламентарната група на ГЕРБ и заместник-председател на партията Цветан Цветанов по време на среща с главния преговарящ от ЕС за Брекзит Мишел Барние. Двамата разговаряха в рамките на 25-тата Среща на върха на председателите на парламентарните групи от ЕНП в националните парламенти на ЕС и Европейския парламент, която се провежда в Брюксел.

Цветан Цветанов пожела на Мишел Барние успех в преговорния процес и да защити в максимална степен интересите на европейските граждани, включително и на българите, които живеят или работят във Великобритания. Барние благодари за подкрепата и подчерта, че заедно с екипа си ще полижи всички усилия за гарантирането на справедливи условия за всички европейски граждани. Цветанов и Барние обсъдиха също предстоящото посещение в София на главния преговарящ от ЕС за Брекзит по-късно тази седмица и предстоящите му срещи с премиера и в парламента.

Сподели:
Най-натовареният трафик е през ГКПП "Калотина" и "Капитан Андреево"

Най-натовареният трафик е през ГКПП "Калотина" и "Капитан Андреево"

Минути след 6.00 часа тази сутрин за влизане в България от Сърбия вече имаше плътни колони от автомобили пред гишетата на границата

Обнародваха бюджета: От 1 август се увеличават осигурителната тежест и цените на винетките

Обнародваха бюджета: От 1 август се увеличават осигурителната тежест и цените на винетките

Бюджетът тази година е с рекордни приходи и разходи. Приходите са почти 50 млрд. евро, а разходите – близо 57 млрд. евро. Дефицитът е в размер на 5,7% от брутния вътрешен продукт.

Депутатите решават кога да са президентските избори, министри ще отговарят на актуални въпроси

Депутатите решават кога да са президентските избори, министри ще отговарят на актуални въпроси

Народните представители ще обсъдят и процедурни правила за предлагане на кандидати и избор на членове на съдийската и прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет от квотата на Народното събрание

Коментари (0)