6 Февруари, 2026

Цветанов: Научих от медиите за тефтерчето на цар Киро

Цветанов: Научих от медиите за тефтерчето на цар Киро

„Нямам никаква информация, какво се е случвало, какъв е този тефтер, дали е автентичен, дали не е”, заяви пред журналисти вторият човек в ГЕРБ. 

Той обясни, че когато е бил министър на МВР, събитията в Катуница съвпадали с предизборната кампания. Повече от 40 бил в платен годишен отпуск и въобще не е влизал в сградата на МВР, коментира Цветанов в отговор на изказването на бившия шеф на митниците Ваньо Танов по-рано днес, че би трябвало Цветанов да знае за въпросните книжа. 

По Би Ти Ви Танов обясни, че на оперативка в Министерството на финансите през 2011 г. тогавашният финансов министър Симеон Дянков е казал, че при обиски в дома на Цар Киро е намерено тефтерче. Именно това го накарало да извърши проверки в подопечната му институция. Затова според бившият митнически шеф Цветанов трябвало да знае.

„Това са нелепи твърдения”, отсече Цветан Цветанов. 

Според него тази история около тефтера цели да се отклони вниманието от важните въпроси. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

По думите му предпоставките за конкурентоспособността на страната се коренят в по-доброто образование, по-добрата инвестиционна среда, по-добрият пазар на труда,

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения