4 Март, 2026

Цветанов: Не сме против назначенията на Кънев, но трябва да знаем кой носи отговорност

Цветанов: Не сме против назначенията на Кънев, но трябва да знаем кой носи отговорност

Декларацията е продукт на всичко това, което наблюдаваме през последните месеци и по-специално от ясно изразената позиция от ДСБ, че те ще бъдат в опозиция, но паралелно с това те остават в изпълнителната власт. Това няма как да бъде обяснено като политическа логика в едно управление, в което има и коалиционно споразумение. С колегите многократно сме споделяли тези тревоги пред премиера и лидера на ПП ГЕРБ Бойко Борисов. Те започнаха да се натрупват много осезаемо по време и след местните избори.

Това обяви пред БНР зам.-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов в коментар за декларацията на парламентарната група, с която призовават премиера Бойко Борисов да освободи от всички ръководни постове в държавата хората на Радан Кънев.

Смятам, че е напълно закономерно да се каже истината и да се идентифицират като ясен политически субект – дали подкрепят правителството, или ако са в опозиция трябва просто да изтеглят кадрите си, които може би имат професионални качества, но са заели длъжностите си благодарение на това, че ДСБ е част от РБ, а той от коалиционното споразумение, посочи Цветанов.

Според него парламентарната група на ГЕРБ не е против т. нар. хора на Радан Кънев, а иска ясно да покаже на обществото кой носи отговорност заради своите представители.

Не казваме, че сме против тези хора, ние казваме кой ще носи политическата отговорност, ако има проблем или провал в дадена секторна политика, където такива хора управляват, уточни зам.-шефът на ГЕРБ и допълни: Единственото, което искам да направим в нашата парламентарна група и в управлението на страната, е обществото да узнае истината за подобно двуличие в един от политическите субекти, които подкрепят правителството.

Политикът подчерта, че ГЕРБ иска ясно да покаже на обществото кой носи отговорност заради своите представители. Партията затова била силна, защото е „възникнала от нищото”, нямала абсолютно никаква зависимост към никого и не разчита на никого, който да й помага, за да се развива.

Сподели:

Коментари (0)

Тържествена церемония и заря-проверка за 3 мирт - участваха Йотова, Назарян и Гюров

Тържествена церемония и заря-проверка за 3 мирт - участваха Йотова, Назарян и Гюров

По време на церемонията бяха запалени факли на жертвениците и бяха произнесени имената на български герои

Депутат от ИТН разпространява фалшива снимка,  манипулирана с изкуствен интелект

Депутат от ИТН разпространява фалшива снимка, манипулирана с изкуствен интелект

Изображението се разпространява в социалните мрежи, появи се и в няколко медии

Терзиев смени заместник-кмета по околната среда Надежда Бобчева с Николай Неделков

Терзиев смени заместник-кмета по околната среда Надежда Бобчева с Николай Неделков

Посочва се, че раздялата с досегашния заместник-кмет Бобчева е "по взаимно съгласие"