11 Февруари, 2026

Цветанов: ГЕРБ ще приеме декларация срещу спекулациите, че някога може да управлява с БСП

Цветанов: ГЕРБ ще приеме декларация срещу спекулациите, че някога може да управлява с БСП

Очаква се Националното отчетно-изборно събрание да преизбере лидера на партията Бойко Борисов.

Бившият председател на Народното събрание Димитър Главчев ще влезе в Изпълнителната комисия на ГЕРБ, съобщи за БНТ заместник-председателят на партията Цветан Цветанов.

10 дни, след като Димитър Главчев се оттегли от поста парламентарен шеф, той ще бъде компенсиран с партийна позиция.

"След като имаше негово лично решение да подаде оставка като председател на парламента, това, което беше поето и като ангажимент от премиера - той да го предложи като член на Изпълнителната комисия, и смятам, че това ще бъде една политическа реабилитация за това, което се случи в зала, което беше провокирано умишлено от колегите от БСП", коментира Цветанов.

Главчев подаде оставка от председателското място, след като това се оказа непреклонно условие от страна на левицата да се върне в пленарната зала и тя да не е полупразна за посещението на шефа на Европарламента Антонио Таяни. БСП поискаха отстраняването на Главчев, след като той изгони от заседание Корнелия Нинова заради нейно изказване по адрес на премиера.

Партийният форум днес ще приеме и важна политическа декларация, с която още веднъж ще отхвърли спекулациите, че ГЕРБ някога може да управлява с БСП.

"4-годишният мандат в момента е между ГЕРБ, Обединените патриоти и в никакъв случай не сме разсъждавали за възможни коалиции между ГЕРБ и БСП или ГЕРБ и ДПС", обясни Цветанов.

Според него, хипотезите на представители на левицата, че е възможно управление с ГЕРБ целят разчистване на вътрешно-партийни проблеми, но за най-голямата партия такъв вариант е напълно изключен. 

Сподели:

Коментари (0)

Надзорникът на проекта за бална зала в Белия дом свързан с фондация, работила у нас заедно с Малофеев

Надзорникът на проекта за бална зала в Белия дом свързан с фондация, работила у нас заедно с Малофеев

Собственикът на фондацията Пиер Луврие е наблюдаван от ФБР заради руските си връзки

Първанов: Радев е още несъстоял се партиен лидер, не показва желание да представлява левите избиратели

Първанов: Радев е още несъстоял се партиен лидер, не показва желание да представлява левите избиратели

Същевременно той изрази подкрепа за издигането на Илияна Йотова като кандидат на левицата за президент

Закриват българската редакция на "Свободна Европа"

Закриват българската редакция на "Свободна Европа"

Румънската секция също преустановява своята дейност през март, унгарската затвори врати през ноември